Çinli Otomobillere Ek Vergiye Çeyrek Kala 2 Modeliyle Satışa Sunuldu

7 Temmuz 2024 tarihinden itibaren, Çin menşeli tüm otomobillere (elektrikli, hibrit veya içten yanmalı) %40 oranında ek gümrük vergisi uygulanacak.

Yüzde 40 ek verginin yürürlüğe girmesine sayılı günler kala Çinli bir marka Türkiye’de satışa sunuldu.

Çinli otomotiv grubu Seres bünyesindeki markalardan DFSK, yeni modeli E5’i Türkiye’ye getirdi.
Çin menşeli otomobillere getirilen yüzde 40 oranındaki ek gümrük vergisi kararının uygulanmasına sayılı günler kala Türkiye’ye ayak basan SUV model, 2 farklı donanım ile bayilerde yerini aldı.

Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız‘ın haberine göre otomobilin lansmanında konuşan Seres Group Denizaşırı Başkanı Zhang Xingyan, son dönemde Çinli markalar arasında popüler hale gelen bir açıklamada bulundu.

Xingyan, “Türkiye pazarı DFSK için stratejik öneme sahip ve Türkiye’yi Avrupa’ya açılan bir kapı olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Avrupa’da üretim tesisleri kurma planlarımızdan biri olan Türkiye, bizim için en önemli aday ülke konumunda” dedi.

Türkiye’de SHS Otomotiv distribütörlüğünde binek ve ticari araçlarıyla faaliyet gösteren DFSK’nın yeni modeli E5, 7 kişilik oturma kapasitesi ve 1150 kilometreye varan sürüş menziliyle D-SUV segmentinde konumlanıyor.

DFSK, yeni SUV modeli E5’i Türkiye’de Comfort ve Elegance olmak üzere iki farklı donanım paketi ile satışa sundu. E5 Comfort ,1 milyon 890 bin liradan ve DFSK E5 Elegance da 2 milyon 290 bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilerde yerini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir