Hastanede bebekler karıştı, anne durumu evde bebeğin altını değiştirirken anladı

T24 Dış Haberler

İngiltere’de 22 yaşındaki Maisie Beth isimli genç kadın, kızının bezini değiştirirken kucağındaki bebeğin erkek olduğunu gördü. 

Hastaneden taburcu olurken kendisine yanlış bebeğin verildiğini anlayan yeni anne şaşkına döndü. Panik halde hastaneye döndüğünü belirten Beth, kendisine verilen bebeğin erkek olduğunu söyledi.

Sağlık yetkilileri, “erkek bebeğin annesi ile Beth’in birbirine çok benzeyen genç kadınlar olduğunu, bu yüzden annelerin karıştırıldığını” açıkladı. 

Beth, ilk düşüncesinin birisinin bebeğini çaldığı olduğunu söylerken, “anlık tepkim, birisinin bebeğimi çaldığı oldu. Dehşete düşmüştüm. Bebeğimi doğurduktan sonra kaybettiğimi sandım. Onu tekrar gördüğümde hissettiğim rahatlama anlatılamaz. Hala hastanedeki küçük beşiğinde uyuyordu ve iyi görünüyordu ama o anda diğer anne için çok büyük bir suçluluk duygusu hissettim” diye konuştu. 

Dorset Üniversite Hastaneleri Ebelik Müdürü Lorraine Tonge şunları söyledi: “Eylül 2023’te doğum ünitemizde bir bebeğin yanlış anneye verildiği bir olayı araştırıyoruz. Yaşanan her türlü sıkıntıdan derin üzüntü duyuyoruz ve aileye destek sunmak için anneye ulaştık. Soruşturmamızda bize yardımcı olması için bizimle tekrar iletişime geçmesini rica ediyoruz. Ebeveynlerimizin ve bebeklerimizin güvenliği en yüksek önceliktir ve etkilenen ailelere tam destek sağlayacağız” 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir